توضیحات رئیس انجمن چوخه کشور در پاسخ به تذکر پهلوان حسن نیک‌بین (گرجی)

در پی انتشار درخواست پهلوان گرجی از رئیس انجمن چوخه کشور در مورد جلوگیری از برگزاری مسابقات در شرایط کرونایی کشور و ضرورت صیانت از سلامت پهلوانان چوخه‌کار، پاسخ قائمی به ایشان در فضای رسانه‌ای منتشر شده است که، به شرح زیر می‌باشد:

باسلام خدمت جناب قائمی
به نظرم الآن؛ مسابقات با این شرایط کرونا که روزی حدود ۳۱۰ نفر از بین می‌روند، واجب نیست و نباید با این همه توصیه‌های بهداشتی، مسابقات کشتی باچوخه برگزار شود.
اگر خدای نکرده یک ورزشکار ناقل ویروس کرونا یا این کووید جدید (دلتا) باشد، هر نفرشان می‌تواند حدود ۵۰ نفر را آلوده کند، حیف نیست که خدای نکرده، پهلوانان و چوخه کاران به کرونا مبتلا شوند؟!
لطفا تجدیدنظر فرمائید.
با تشکر از شما حسن نیک بین (گرجی) ۱۴۰۰/۰۵/۰۶

پاسخ قربانعلی قائمی به ایشان و همه‌ی کسانی‌که این نگرانی را دارند:
«پهلوان حسن نیک‌بین(گرجی)

باسلام و عرض تبریک عید سعید غدیر خم
و آرزوی سلامتی برای جنابعالی و همه‌ی پیشکسوتان عزیز
احتراما در پاسخ به انتقاد و پیشنهاد شما در فضای مجازی, مبنی بر عدم برگزاری مسابقات کشتی باچوخه در روزهایی که دهها نفر از هموطنان عزیز به دلیل ابتلا به بیماری کرونا فوت می کنند و خانواده های بسیاری داغدار می شوند, به استحضار می‌رساند:
از اسفند سال ۱۳۹۸ تاکنون که ویروس کووید ۱۹ موجب مرگ و میر دهها هزار نفر شده است، همه‌ی دلسوزان و خدمتگزاران این ورزش سنتی و چوخه‌کاران عزیز، به اطلاعیه‌های صادره از ستاد ملی مقابله با کرونا در وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا در وزارت ورزش، کاملا توجه کردند و تا قبل از دیروز هیچ مسابقه‌‌ی رسمی در رشته‌ی کشتی باچوخه برگزار نشده است.
البته گاهی‌که وضعیت بیماری کرونا در کشور، بهتر می‌شد و به مناسبت‌های مختلف، از سوی تعدادی از پیشکسوتان و چوخه‌کاران و مسئولین محترم در روستاها و شهرستان‌ها تقاضا می‌شد که مسابقات کشتی باچوخه مانند سایر مسابقات در رشته‌های ورزش‌ رزمی برگزار شود ولی خیلی زودتر از آنچه فکر می‌شد، با موج‌ افزایش بیماران کرونایی در سطح جامعه مواجه می‌شدیم و حتی زمانی‌که انجمن چوخه کشور در اسفند ماه سال ۱۳۹۹ ، مجوز مسابقات را از ستاد ملی مقابله با کرونا در ورزش البته بدون تماشاچی و با رعایت شرایط خاص در تهران دریافت کرد، مسابقات به تاخیر افتاد و هنوز هم برگزار نشده است.
مسابقات جام غدیر خم در روستای رباط سمنگان با مجوز ستاد مقابله با کرونا در شهرستان تربت جام برنامه‌ریزی شد و در نهایت با برگزاری رقابت‌ چوخه کاران با داشتن تست pcr و بدون تماشاچی و رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی موافقت شد که طبق اخبار موثقی که وجود دارد، با شرایط قابل قبولی برگزار شده است.
بدین‌وسیله انجمن چوخه کشور ضمن احترام به نگرانی جنابعالی و سایر پهلوانان و پیشکسوتان و چوخه کاران عزیز که همواره به سلامت ورزشکاران و تماشاگران عزیز می اندیشند، نهایت تلاش خود را معطوف خواهد کرد تا همزمان با افزایش بیماران کرونا مسابقات برگزار نگردد و همواره برای برگزاری مسابقات در شرایط نسبتا عادی با رعایت استانداردهای بهداشتی، لحظه شماره نماید.

امیدواریم سایر پیشکسوتان عزیز همانند جنابعالی در زمانی‌که کشور عزیزمان با پیک پنجم کرونا مواجه هست به جلوگیری از برگزاری مسابقات کمک کنند. انشاءالله

برادر شما قربانعلی قائمی
رئیس انجمن چوخه کشور ۱۴۰۰/۰۵/۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *