حضور ورزشکاران دوپینگی در مسابقات کشتی با چوخه ممنوع است

رئیس انجمن چوخه کشور در پاسخ به رئیس کمیته برگزاری مسابقات کشتی با چوخه اطلاعیه‌ای را منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است:

«اطلاعیه مهم»

قابل توجه کلیه مسئولین محترم برگزاری مسابقات کشتی با چوخه

ورزش بدون رعایت قوانین و مقررات رسمی کشتی با چوخه(فایل پیوست) و بدون اهمیت دادن به اصول علمی و پزشکی ورزشی که با هدف تامین سلامتی و آتیه ورزشکاران مصوب می‌گردد، نه‌تنها فایده‌ای نخواهد داشت که می‌تواند صدمات جبران ناپذیری را به سلامتی و آینده ورزشکاران وارد نماید.

لذا بدینوسیله درخواست می‌نماید:

اول: مجوزهای لازم را با همکاری روسای محترم ادارات ورزش و جوانان، از طریق فرمانداری، بخشداری، دانشگاههای علوم پزشکی و شبکه‌های بهداشت و درمان دریافت شود و بدون دریافت مجوز از برگزاری هرگونه مسابقه کشتی با چوخه خودداری گردد.

دوم: در صورتیکه مسابقات در فضای روباز برگزار می‌شود؛ زمین مسابقات طبق ماده ۶ قوانین و مقررات بایستی از چمن طبیعی و یا خاک سرند شده با مخلوطی از ماسه بادی پوشیده باشد و شن و سنگ‌ریزه نداشته باشد تا باعث آسیب‌دیدگی احتمالی چوخه کاران نگردد.

سوم: کسانی‌که مدرک داوری از فدراسیون ورزش روستایی و انجمن چوخه کشور ندارند طبق تبصره ۵ ماده ۱۲ قوانین و مقررات، مجاز به قضاوت در میدان نیستند و استفاده از افرادی که فاقد مدرک داوری باشند، موجب مسئولیت خواهد بود.

چهارم: کسانی‌که در فهرست محرومین فدراسیون پزشکی ورزشی قرار دارند به‌جز ورزشکارانی که حداقل سه سال از چهار سال محرومیت خود را گذرانده باشند، نمی‌توانند و نبایستی در مسابقات کشتی با چوخه شرکت کنند.

پنجم: اگر به هر دلیل یک ورزشکار با محرومیت دوپینگی به‌شرح پیش‌گفته و بر خلاف ماده ۲۱ قوانین و مقررات، در مسابقات شرکت کند و آسیب‌دیدگی و شکست احتمالی یک ورزشکار دیگری رقم بخورد، موجب مسئولیت مسئولین برگزاری و ورزشکار دوپینگی خواهد بود.

ششم: این اطلاعیه؛ به منزله ابلاغیه رسمی به کلیه انجمن‌های چوخه کشور و کلیه مسئولین برگزاری مسابقات کشتی با چوخه در کشور می‌باشد و رعایت آن لازم‌الاجراست.

برادر شما قربانعلی قائمی
رئیس انجمن چوخه کشور
۱۴۰۰/۱۲/۲۱

✍️جناب آقای قربانعلی قائمی
ریاست محترم انجمن چوخه کشور

باسلام
احتراماً موضوع دوپینگ به یک معضل اساسی در کشتی باچوخه تبدیل شده است و متأسفانه تمام کسانی‌که در رشته های دیگر به‌خاطر تست مثبت آزمایشات دوپینگ محروم می‌شوند، به این رشته ورزشی روی می‌آورند و به ورزشکاران آینده دار این رشته ضربه می‌زنند لطفا نظر نهایی و همچنین نحوه همکاری مسئولین برگزاری مسابقات با ستاد مبارزه با دوپینگ فدراسیون ورزش روستایی را ابلاغ فرمایید.

با تشکر ایوب حسنی
رئیس کمیته برگزاری مسابقات

♦️کانال رسمی انجمن چوخه کشور
@chukhe_ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *