رییس کمیته فنی انجمن چوخه را بیشتر بشناسیم

از همان اوایل کودکی علاقه شدید به کشتی داشتم و همیشه پدر و خانواده ام مرا به کشتی گرفتن در بین بچه ها و دوران تحصیل تشویق می کـردند از همان ابتدا نسبت به همه همکلاسی‌هایم یک سرو گردن بالاتر بودم. در دوران دبیرستان اولین بار در وزن ۴۵ کیلوگرم کشتی گرفتم و اول شــدم و جائزه ام یک جفــت کفش کشتــی بود که فرماندار وقت اهدا نمود.

مشوقی‌نم در کشتی آزاد از دبیرستان آقای استاد حسین بهارستانی، آقای ایوبی مربیان ورزش بودند سپس آقای حاج احمد پهلوانی رئیس هیات و دبیر ادبیات بودکه بارها در سر کلاس جلوی سایر بچه‌ها از من تعریف و تمجید می کرد بعد از اینها به باشگاه آقای پهلوانی در قوچان رفتم و تمریناتم را زیر نظر استاد قربان محمد بهادری که خود یکی از پهلوانان نامی کشور بود، شروع کردم و در اندک زمانی در اولین مسابقه رسمی در باشگاه و سپس بین سه دبیرستان قوچان بنام آموزشگاهها در وزن ۵۶ کیلوگرم شرکت نمودم و مقام اول را کسب کردم و این افتخارات را مدیون این عزیزان هستم.

من ورزش را از آقای استاد حسین بهارستـانی و اخلاق و ادب را از آقـــای حاج احمــد پهلـوانی و غیرت و جـوانمــردی را از استاد و پهلوان قربان محمد بهادری یاد گرفتم و ایشان اولین و آخرین مربی من در دوران کشتی گرفتنم بوده است.

مدارک بین المللی 

◾ داور درجه ۲ بین المللی کشتی فیلا
◾ مربیگری بین المللی کشتی

◾ کلاس استاژ داوری بین المللی کشور یونان درجه ۳ (۱۹۸۹)
◾ کلاس درجه ۲ بین المللی جام تختی مشهد (۱۹۹۶)
◾ اعزام به مسابقات کشتی دانشجویان جهان کشور ترکیه بعنوان داور ۱۳۸۱
◾ اعـزام به مسابقات کشتی دانشجـویان جهــان کشــور ژاپـن سال ۱۳۸۳
◾ اعزام به مسابقات کشتی فرنگی جوانان کشور ارمنستان ۱۳۸۴

مسئولیت ها

◾مـدرس واحد تربیت بدنی ۱ و ۲ دانشگاه آزاد به مدت ۸ سال و مربی دانشگاه فردوسی مشهد بمدت ۳۰ سال
دبیر هیات کشتی با چوخه خراسان رضوی به‌مدت ۲ سال
سرپرست فنی مسابقات کشتی با چوخه خراسان بزرگ

◾ سال ۵۸ نفــــر اول مسابقات کــشتی با چوخــه خراســان بـزرگ وزن ۷۰ کیلوگرم

◾داور و مدرس کشتی با چوخه کشوری
◾رییس کمیته فنی انجمن چوخه کشور

آموخته هایم از کشتی

از کشتی درس جوانمردی اخوت، برادری، اخلاق و ادب و کمک کردن به دیگران، فروتنی و صداقت را از بزرگان کشتی پیشکسوتان و موسفیدان و خاک خوردگان تشک کشتی آموخته ام و تا زنده هستم خود را مدیون این عزیزان می دانم. لازم است تعدادی ازبزرگان را نام ببرم آقایان استاد کریم محمدیان، مرحوم سخدری، مرحوم وفادار، مرحوم شورورزی، مرحوم گلمکانی، مرحوم فخرائی،‌مرحوم صحرائی، حاجی احدیان، حاجی آزمون، استاد بهادری، مرحوم عابدیان، سرهنگ عظیمی، حاجی زارعی، و بهترین دوستان دوران کشتی (قدیر نخودچی، حسین مهرافروزیان، محمد علی خاکشیر، محمود قشنگ، خدابخش عفت دار، چنگیز عامل، هادی عامل،‌ سرهنگ عظیمی، و دیگر عزیزانی که خدمات زیادی در راه پیشرفت امر کشتی انجام داده اند که نام آنها ذکر نشده است، یاد کنم.

 

با تشکر از انجمن پیشکسوتان کشتی خـراسان به خاطر برداشتی آزاد از این سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *