بیائید در فصل پایانی سال؛ با پیشکسوتان کشتی باچوخه دیدار و گفت‌و‌گو کنیم.

تکریم پیشکسوتان یعنی توسعه اخلاق گرایی در ورزش

پیشکسوتان تاریخ زنده ورزش محسوب می‌شوند و احترام به موی سپید و کسوت از دیرباز جزو ارزش‌های فرهنگی در بین اهالی کشتی باچوخه بوده و هست. پیشکسوتان مایه غرور و افتخار هستند و بسیاری از قدیمی‌های کشتی باچوخه هنوز هم مبارزات و اجرای فنون زیبا و تکنیکی از پیشکسوتان ارزنده چوخه را در میادین و گودهای کشتی باچوخه به یاد دارند.

حضور پیشکسوتان در هیئت‌ها و کمیته‌های مختلف یک تکلیف است و حفظ حرمت این سرمایه‌ها هرچقدر بالاتر، با برنامه و عمیق تر باشد استواری و بزرگی و قدرت جماعت ورزش افزایش خواهد یافت و نباید اجازه داد با رفتاری نادرست، زمینه‌ی دلخوری پیشکسوتان در کشتی باچوخه بوجود آید و انجمن های چوخه استان و شهرستان ها انتظار می رود جهت استفاده از دانش و تجربیات پیشکسوتان برنامه ریزی نمایند و حرمت آنها را بیشتر از گذشته در برنامه های مختلف ورزشی حفظ کنند و در مقوله‌ی آموزش و تربیت نسل‌های آینده نیز حضور پیشکسوتان و انتقال تجربه های ارزشمند آنها هم بزرگترین سرمایه ای است که می تواند کشتی باچوخه را به سمت جلو هدایت کند.

این روزها که در فصل پایانی سال قرار داریم و می‌رویم و کم کم سال فعلی را پشت سر گذاشته و آماده‌ی استقبال از فصل بهار خواهیم شد، این مسئولان رده بالای دولتی، وزراء، نمایندگان مردم در حوزه‌های انتخابیه در مجلس، استانداران و فرمانداران و ائمه‌ی جمعه و جماعت، بخشداران و اعضاهای شوراها و مسئولان ادارات ورزش و جوانان، هیات های ورزشی هستند که وظیفه دارند، برای دیدار با پیشکسوتان کشتی باچوخه و چوخه کاران قدیمی که نفسشان برای اهالی و جامعه‌ی ورزشی کشور نعمت است و خانواده‌های این عزیزان، برنامه‌ریزی نمایند. سایت حامیان کشتی باچوخه نیز افتخار خواهد کرد؛ تصاویر ارسالی و خبرهای مربوط به این دیدارها را منتشر نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *